Můj příběh

"Moje vášeň je dávat věci kolem sebe do pořádku. Vracet lidem radost do života. Na tom jsem založila své podnikání."

Moje jméno je Radmila Odstrčilíková a jsem velmi ráda, že Vám mohu předat část ze svých zkušeností a zároveň se tak s Vámi lépe poznat.

Především chci vést lidí ke zdravému životnímu stylu, k prevenci, ke kvalitnímu životu. Je moc vlivů kolem nás, které je potřeba eliminovat.

Cesta k práci terapeuta, kterou nyní dělám byla velmi dlouhá. Trochu ji zkrátím, aby vás to bavilo číst. Neříkám si už výživářka, ani kosmetička. Takto bych svou práci už nenazývala. Vyslechla jsem si spousty příběhů svých klientů. A baví mně je jim v jejich životě pomáhat je někam směrovat.

Ve své dlouholeté praxi jsem si také došla k jiným rovinám, než fyzické. Je také potřeba popracovat na rovině řešení vztahů, psychosomatice.

Je také potřeba odblokovat staré bloky, které nám vznikají v dětství, ne-li už v prenatálním vývoji. Je velmi těžké toto řešit sám (sama) na sobě. K tomu nám slouží metody energetické psychologie, z nichž jednu také nabízím. Rekonektivní terapie. Všechno Vám pak hezky začne zapadat. 

V oboru zdraví jsem v roce 1996 začala jako kosmetička.  S nadšením jsem otvírala svůj první kosmetický salón, kde jsem se věnovala hlavně líčení a prodeji dekorativní kosmetiky. Kosmetičku jsem zaměstnávala. Půl roku na to jsem si dodělávala rekvalifikaci na Péči o pleť a sama jsem začala kosmeticky pracovat.

Moje praxe v tomto oboru mně stále směrovala na cestu výživy a zdraví, protože, jak už všichni víme, tak nejen kvalitní krém je péče o naší pleť. Velmi důležitých je spousta dalších věcí, které stav naší pleti ovlivňují, ale především výživa a to, co dává našemu tělu „palivo“ je naprosto zásadní. EBook ke stažení ZDARMA  ZDE.

Jsem také mámou a manželkou.

 Když se mi v roce 2002 narodil syn Michal, zůstalo mi navíc nějaké to kilečko. Něco šlo dolů samo, ale cca 8 kg se rozhodlo, že se mu u mě líbí.

Pro mě to byl start něco začít dělat.

8.12.2002 bylo to „magické datum“ kdy jsem se rozhodla pro radikální změnu. Začala jsem studovat stravu, projížděla všechny možné informace a diety a postupně jsem začala stravu upravovat. Také jsem si naordinovala pohyb a to 4-5x týdně. Můj syn měl tenkrát 3 měsíce a já jsem vstávala ráno v šest a na sedmou chodila na spinningové lekce. Fakt jsem makala. Dneska už vím, že i přemíra pohybu škodí a že to tenkrát nebyla dobrá volba.

Nicméně, výsledky se brzy dostavily. Za 9 měsíců jsem díky tomuto „šílenství“ zhubla 11 kg. Jídlo jsem neustále pilovala a můj způsob stravování byl jíst 5x denně a počítala jsem kj. Nazývám to šílenství, protože díky tak intenzivnímu pohybu a spiningování jsem si lehce „nabourala“ páteř. Pozor na tento druh sportu. Je skvělý na spalování, ale je u něj nutno také posilovat záda a nepřehánět to s počtem hodin týdně.

Do té doby jsem stravu nijak zvlášť nevybírala, ale díky studia stravy ze všech stran jsem začala objevovat potraviny, pro mě dosud neobjevené.

Trávila jsem hodiny v obchodech, sledovala jsem nutriční hodnoty potravin. V té době mně zajímala hlavně hodnota energie KJ. Člověk pak taky zjistí, kolik KJ má smažený řízek a že je to velká kalorická bomba. Takže je zcela logické, že bych si tím odjedla spoustu KJ, které je potřeba šetřit na celý den.

Tenkrát jsem si řekla, že když to tak dobře šlo mi, naučím to i další. Našla jsem si firmu, pod jejichž hlavičkou jsem dále vedla kurzy redukce váhy. Ročně mi prošlo rukama cca 50 žen v kurzech.

Dále jsem provozovala i kosmetický salón a prodávala doplňky stravy a kosmetiku. Rozvíjela jsme si také prodejní síť poradců, které jsem učila, co umím.

Ve své praxi výživy jsme si udělala i kurz redukce váhy, kde už mně nenaučili nic nového. Měla jsem informací načtených a v zápiscích až dost. Ale přibyl certifikát.

V myšlenkách mi stále hloubala otázka, proč zaručený systém počítání kj nefunguje na všechny. Další otázka pro mě byla, proč lidi, kteří zdravě jí, nekouří, nepijí alkohol mají vážné nemoci.

Má tedy vůbec smysl zdravě jíst?

Hledala jsem metodu, jak se podívat do nitra člověka a také vzdělávání v oblasti naturopatie (alternativní medicína) a našla jsem metody Darkfield Microscopy, Iridologie.  A vrhla jsem se do dalšího studia. Jsem „věčný student“. Později jsem si doplnila další metodu a tou je Biorezonance. Metody výše zmiňované už ke své práci díky biorezonanci nepotřebuji.

Dívám se nyní na stravu z úplně jiného hlediska a to mi zcela otevřelo nový obzor. 

Dnes je Biorezonance pro mě analýza nejzásadnější. Umí toho spousty, ale hlavně ve výživě mně to opět posunulo, protože umí vyhodnotit potraviny, které člověku vadí.  

Ne nadarmo se říká, že „Strava je nám lékem“. A já doplňuji, že může být i JEDEM. Pro mě „revoluce ve výživě“.

Nejde vyloženě o alergeny, i když software sensitivu imago 530 ho tak nazývá, ale spíše o potravinovou intoleranci. I když ne úplně v pravém slova smyslu.

Zkrátka jde o potraviny, které jsou nutné „vyškrtnout“ z jídelníčku, protože nám ubližují. Pokud nejde o genový alergen, pak se můžeme této intolerance zbavit, pokud své tělo řádně „vyčistíme“. Zkrátka, když vysypeme nepořádek z těla, kterým jsme se zanášeli doteď, může se i výčet těchto potravin snížit. Takže, vyjde li vám dlouhý seznam, nezoufejte. Dá se s tím pracovat.

Toto je naprostá zásada našeho stravování, tímto je potřeba začít, pokud chceme v organismu nastartovat správný stravovací systém a nastartovat cestu k trvalému zdraví a kráse.

Zjistila jsem také, že strava dělá hodně  (troufám si říct 70%), ale je nutno používat kvalitní doplňky stravy. V dnešním světě doplňků stravy je těžké si vybrat, proto pomáhám klientovi i s tímto. Strava umí hodně, ale ne vše. Kéž by uměla.

Od roku 2018 zdravý životní styl učím také děti. Ve spolupráci s fy Edhance. Jednou v týdnu jezdím do základních škol v SM kraji a předávám info dětem 1.-9. tříd. Baví mně se dívat na jejich reakce, baví mně i to, jak to ty děti přijímají. 

Dám Vám určitě vědět, až budu mít zase něco nového.

Přeju i vám úspěšnou cestu nejen ke zdraví a mohu li vám v tomto pomoci, budu ráda.

Radka Odstrčilíková