Odmítnutí

Toto slovo ve svém životě jistě všichni znáte, každý z nás ho určitě zažil. Ať už v životě osobním, či pracovním….

Často o něm také slýchávám od svých klientů v terapeutické praxi, také od svých obchodních partnerů. Téma, řekla bych, velmi žhavé a taky v mnoha případech velmi bolestivé.

Položím vám tedy otázku a než budete číst dál, zkuste si před tím odpovědět sami.

Proč odmítnutí bolí?

Přece jako každé velké zranění či zrada:

Abychom si ho setsakramentsky pamatovali. Abychom se nepokoušeli ho obcházet. A abychom pochopili, že šetříme čas. Ten čas, o který bychom přišli, kdybychom se snažili vztah, který nás není hoden, překotně lepit a látat – za cenu snižování vlastní hodnoty.

Odmítnutí neznamená, že nejsme dost dobří. Znamená to pouze to, že někdo jiný si nevšiml, co mu můžeme nabídnout. Znamená to, že nám (a za to mu patří dík) poskytl čas na sebereflexi – na přehodnocení toho, co nabízíme; čas na zlepšení sebe sama, prozkoumání svých možností a limitů a případně jejich posunutí.

Odmítnutí nám nastavuje perfektní zrcadlo.

Napadlo vás někdy podívat se na odmítnutí i z této roviny místo pocitů viny?

Jak je to s odmítnutím podrobněji, ať už v životě osobním či pracovním, si můžete přijít poslechnout na přednášce, kterou chystám společně s profesionálním koučem Venuší Militkou příští středu – 24.10.v 17 hod, Centrum MIOVA, Sokola Tůmy 1, Ostrava-Mar.hory.

Nutno se nahlásit předem na můj email, děkuji.

Za pouhých 100 kč si můžete poslechnout, proč se odmítnutí bojíme, jaké má důsledky a spoustu dalšího.

 

Radmila Odstrčilíková
Jsem expert na zdraví a zdravý životní styl. Pomáhám zlepšovat kvalitu života. Ráda pomůžu i vám. Můj příběh si přečtěte zde>>
Komentáře